Návod na otisky

 Příprava hmoty na výrobu otisků

Otiskovací hmotu pro výrobu otisků je nutné nejprve důkladně zpracovat, aby byla tvárná. V případě nutnosti použijte pár kapek stolního oleje pro zvláčnění. Takto připravenou hmotu rozválejte a otiskněte nožičku. Ořízněte kraje do náležitého tvaru a podřízněte od podložky. Otisk poté nechte volně vysychat 24 hodin. Pro perfektní výsledek (po vyschnutí) zbruste plochu okolo otisku jemným smirkovým papírem.

Otisk nožičky do dózy

Děláte-li otisk nožičky přímo do dózy, můžete využít následující jednodušší postup. Připravenou hmotu na 3D otisk nožičky (viz. výše) vtlačte do dózy, uhlaďte povrch a proveďte otisk. Nechte vysychat v dóze, po několika hodinách 3D otisk seschne a půjde lehce vyklopit. Vyndejte otisk nožičky ven a nechte volně doschnout. Po vyschnutí můžete opět zbrousit plochu okolo 3D otisku jemným smirkovým papírem a vlepit do dózy.

3D dlitek nožičky do otiskovací hmoty 

Rozmíchejte odlévací prášek tak, aby vznikla hladká hmota, hustá jako palačinkové těsto. Takto připravený odlévací prášek vlijte do vytvořeného otisku nožičky a nechte vyschnout. Po vytvrdnutí (asi za 40 min.) vyjměte odlitek, zbruste nerovnosti na odlitku nožičky smirkovým papírem a přilepte (např. chemoprenem) vedle nově vytvořeného a vyschnutého 3D otisku. Tímto postupem získáte jak otisk, tak i odlitek nožičky. Pozor, původní otisk, do kterého jste vlili odlévací prášek, se při tomto postupu zničí.
 

 

Zpět do obchodu