FAQ

Částo se ptáte

• Jak vyrobit otisk a jak vyrobit odlitek?

Sepsali jsme pro vás celý návod  včetně popisných obrázků. Podrobný postup najdete také v každé sadě.

• Na kolik odlitků a otisků vystačí jedna sada?

Celé balení sady vystačí na zhotovení dvou nebo tří otisků, obvykle u 3-6měsíčního miminka.

• Pro jak staré děti se hodí 3D sada?

Sada pro zhotovení odlitků se hodí zhruba do 3 let věku. U starších dětí doporučujeme vyrobit namísto nožiček spíše odlitek nebo otisk ručičky. Odlévací sada s rámečkem se hodí pouze pro miminka do šesti měsíců věku vzhledem k velikosti a hloubce rámu.

• Jak poznám, který ze sáčků je na výrobu formy a který je odlévací prášek?

Balíčky vždy označujeme etiketou s názvem, takže k záměně nedojde. Pokud byste ale s balíčky manipulovali nebo obsah přesypávali, máme jednoduchý tip – odlévací prášek mění po namočení barvu. Stačí jen navlhčit prst a vyzkoušet.

• Co vše obsahují odlévací sady?

Úplně vše, co potřebujete k výrobě, nedokupujete už nic navíc. V balíčku najdete materiál na zhotovení formy, odlévací prášek, odlévací misky a návod k použití a výrobě odlitku. Dále se sady liší podle rámečku. Větší sady obsahují hluboký rámeček, abyste si mohli odlitkek vystavit, dále stříbrnou a zlatou barvu, barevné pasparty, smirkový papír a lepidlo.

• Jak vyrobit kovový odlitek dětské nožičky či ručičky?

Vyrobit doma kovový odlitek by bylo příliš náročné, proto vám ho rádi vyrobíme ze zlata, stříbra nebo bronzu. Jak na to? Nejprve odlijete dětskou nožičku nebo ručičku pomocí odlévací sady. Pak nám odlitek zašlete a my u slévače objednáme výrobu kovového kousku. Slévač odlitek vyrobí, očistí a povrchově upraví. A za tři měsíce se narodí krásný dárek, který vydrží celý život. Třeba abyste o pár let později porovnali nožku svého dítěte s nožkou svého vnoučete.

• Jak docílím zlaté či stříbrné barvy odlitku?

Každá odlévací sada s rámečkem obsahuje všechno potřebné vybavení – štětec, zlatou nebo stříbrnou barvu. Barvy velmi dobře kryjí i v jediné vrstvě, jsou zároveň vhodné pro všechny typy povrchů. Pracuje se s nimi stejně jednoduše jako s vodovkami.

• Jak umístím sádrový odlitek do rámečku?

Po vyjmutí z formy odlitek smirkovým papírem zbruste a nechte dobře zaschnout. Na rovnou plochu odlitku poté naneste lepidlo, které najdete v odlévacích sadách. Nebo doporučujeme lepidlo chemoprén – naneste ho na nalepenou paspartu či papír a nechte chvilku zaschnout. Pak přiložte odlitek a pevně přitiskněte. Poté přiklopte desku s odlitkem a opět ji na zadní stranu rámečku nalepte. Hotový rámeček vystavte do poličky, povězte na zeď nebo zabalte jako dárek.

• Je materiál na formu 3D odlitku opravdu bezpečný?

Víme, jak je dětská pokožka citlivá, proto klademe bezpečnost na první místo. Materiál používaný pro výrobu odlitku testoval Státní zdravotní ústav v Praze. A jak to dopadlo? Výrobek prošel testem na těžké kovy, testem mikrobiologické čistoty a cytotoxicity a také testem dráždivosti novorozenecké pokožky. Vyhýbáme se také přebytečné chemii, a tak se prášek k výrobě formy vyrábí z mořských řas. Zkrátka, neprodávali bychom něco, co bychom sami nepoužívali se svými dětmi.

• Můžu sady koupit i v kamenné prodejně?

Podívejte se na Wawa mapu, kde najdete nejbližší místo. Sadu na odlitek nebo otisk vám ale pošleme rovnou domů, když ji koupíte přes náš e-shop.

• Můžu na sady uplatnit nějakou slevu či slevový kupón?

Sledujte náš Facebook. Přidáváme informace o všech probíhajících akcích, soutěžích a také slevách.

• Je možné dokoupit pouze materiál na zhotovení formy nebo hypoalergenní otiskovací hmotu?

Není problém, přece nebudete kupovat znovu celou sadu. Napište nám, co se vám nepovedlo, a my vám rádi zašleme nový materiál nebo otiskovací hmotu.

• Je možné vyrobit 3D odlitek pouze s otiskovací hmotou?

Ano, i to je možné. Otiskovací sada DeLuxe obsahuje vše potřebné. Jak zhotovit sádrový odlitek pomocí otiskovací sady, popisuje podrobný návod.

 

Zpět do obchodu