3D sada na odlitek a otisk nožičky, ručičky miminka

Menu

Cart

Návod na otisk nožičky a ručičky

navod otisk cervenanavod otisk modra 

 

Příprava hmoty na výrobu 3D otisků

Otiskovací hmotu pro výrobu otisků je nutné nejprve důkladně zpracovat, aby byla tvárná. V případě nutnosti použijte pár kapek stolního oleje pro zvláčnění. Takto připravenou hmotu rozválejte a otiskněte nožičku. Ořízněte kraje do náležitého tvaru a podřízněte od podložky. Otisk poté nechte volně vysychat 24 hodin. Pro perfektní výsledek (po vyschnutí) zbruste plochu okolo otisku jemným smirkovým papírem.

3D otisk nožičky do dózy

Děláte-li otisk nožičky přímo do dózy, můžete využít následující jednodušší postup. Připravenou hmotu na 3D otisk nožičky (viz. výše) vtlačte do dózy, uhlaďte povrch a proveďte otisk. Nechte vysychat v dóze, po několika hodinách 3D otisk seschne a půjde lehce vyklopit. Vyndejte otisk nožičky ven a nechte volně doschnout. Po vyschnutí můžete opět zbrousit plochu okolo 3D otisku jemným smirkovým papírem a vlepit do dózy.

3D odlitek nožičky do otiskovací hmoty

Rozmíchejte odlévací prášek tak, aby vznikla hladká hmota, hustá jako palačinkové těsto. Takto připravený odlévací prášek vlijte do vytvořeného otisku nožičky a nechte vyschnout. Po vytvrdnutí (asi za 40 min.) vyjměte odlitek, zbruste nerovnosti na odlitku nožičky smirkovým papírem a přilepte (např. chemoprenem) vedle nově vytvořeného a vyschnutého 3D otisku. Tímto postupem získáte jak otisk, tak i odlitek nožičky. Pozor, původní otisk, do kterého jste vlili odlévací prášek, se při tomto postupu zničí.
Pro názorný návod se podívejte na video, které naleznete na našich webových stránkách www.odlitek.cz.

hodinky replik replik rolex replik breitling sale